Mateusz Szymkiewicz na fali sukcesów!

28/01/2020

Po serii znakomitych startów na zawodach międzynarodowych, w których w dużym stopniu staraliśmy się pomóc, Mateusz Szymkiewicz z Klubu Sportowego “Tęcza-Społem” w Kielcach sukcesywnie wystartował w grudniu 2019 r. na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w Spale oraz w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym, odbywających się na tych zawodach. W przysiadach dwa razy poprawiał rekordy Polski juniorów do lat 18 i 20 – 310,5 i 320 kg, zaliczając je z dużym zapasem (ciekawostką jest fakt, że w trakcie wstawania na ciężarze 320 kg pękła nogawka kostiumu, co mogło skończyć się upadkiem zawodnika, ale Mateusz miał nerwy ze stali i dokończył przysiad, zaliczając go). W wyciskaniu leżąc poprawił rekord Polski do lat 18 – 200,5 kg. W trójboju siłowym również ustanowił dwa rekordy Polski do lat 18 – 765,5 i 780,5 kg. Tak rewelacyjnym wynikiem nie tylko wygrał kategorię do 105 kg, ale zajął drugie miejsce w klasyfikacji Najlepszego Juniora do lat 18 wynikiem 583,36 pkt. Jego wynik był na tyle duży, że zdobył tytuł wicemistrza Polski seniorów w kategorii do 105 kg, na tych samych zawodach.

Wynik 780,5 kg kwalifikuje Mateusza Szymkiewicza na majowe Mistrzostwa Europy Juniorów, gdzie po raz pierwszy wystartuje w wyższej kategorii wiekowej.

Dzięki dużej pomocy finansowej PSS Społem w Kielcach startując na mistrzostwach międzynarodowych w roku 2019 Mateusz Szymkiewicz zdobył tytuł wicemistrza świata i Europy w trójboju siłowym oraz tytuł wicemistrza świata w wyciskaniu leżąc w kategorii juniora do lat 18. W roku 2020 spróbuje walki o medale na pomostach międzynarodowych ze starszymi o 3-4 lata przeciwnikami, gdzie o medal będzie bardzo trudno. Dynamika wzrostu wyników Mateusza Szymkiewicza jest jednak na tyle duża, że daje mu realne szanse walki o medale ze starszymi rywalami.